Депозити

Со цел да направите депозит, прво мора да се регистрирате за да играте на GoldManCasino.com.

Откако ќе се регистрирате и најавите, ќе можете да депонирате за да играте за вистински пари следејќи ги следниве упатства:

 • Кликнете на иконата „Касиер“, проследена со опцијата „Депозит“.
 • Изберете го претпочитаниот метод на депозит.
 • Пополнете го релевантниот формулар според избраниот метод на депозит, кликнете Депозит, а одбраниот начин на плаќање ќе се наплати и вашата сметка ќе се кредитира.
 • Receiveе добиете известување по е-пошта со деталите за трансакцијата.

GoldManCasino.com ги користи најновите технологии за криптирање и заштита за да се осигури дека вашите финансиски информации се целосно безбедни.

Ние сме среќни да понудиме широк спектар на методи на депозит за да изберете од - Кликни тука за повеќе детали.

Olorra Management Limited, обезбедува услуги за трансакција на GoldManCasino.com - научи повеќе

Ограничување и исклучувања на играчот - Кликни тука

Начини на депонирање

-->
 • Кредитни и дебитни картички

 • Инстант £ / € / $ / ¥ /
 • Visa GoldManCasino.com
 • Ние прифаќаме депозити од многу различни кредитни и дебитни картички, вклучувајќи Visa, Visa Debit, Visa Electron, Visa Delta, Mastercard, Maestro, JCB, Solo, Switch, Diners Club и Discover.
 • Брза трансакција со повеќе валути користејќи ја вашата Дебитна / кредитна картичка.
 • Средствата се веднаш достапни на вашата сметка на GoldManCasino.com откако ќе се пренесат
 • Целосно усогласен со стандардот за безбедност на податоци во индустријата за платежни картички (PCI DSS)
 • Контакт и поддршка: за сите проблеми во врска со вашите кредитни / дебитни картички, ве молиме контактирајте ја нашата поддршка.
 • Како да финансирате: Средствата може да се депонираат со користење на вашата кредитна / дебитна картичка.
 • Депозит со кредитна картичка не е достапен за играчи од Велика Британија
 • PayPal

 • Инстант £ / €
 • Paypal GoldManCasino.com
 • Paypal е светски систем за онлајн плаќања што поддржува трансфери преку Интернет како електронска алтернатива на традиционалните методи.
 • PayPal е достапна само за клиентите од Велика Британија и Ирска.
 • Секоја трансакција е шифрирана со користење на напредна технологија за криптирање.
 • Како да финансирате: Користете ја вашата сметка на PayPal за да ја надополните сметката на GoldManCasino.com. Средствата се веднаш достапни на вашата сметка на GoldManCasino.com откако ќе се пренесат.
 • За повеќе информации: www.paypal.com
 • PayviaPhone

 • Инстант
 • PayviaPhone GoldManCasino.com
 • PayviaPhone е решение за плаќање од новата генерација што може да се искористи за брзо и едноставно депонирање преку Интернет преку наплата од вашиот провајдер на мобилен телефон.
 • PayviaPhone е достапна само за клиенти во Велика Британија.
 • Минимален депозит: 10 £.
 • Плаќањето преку телефон не може да прима повлекувања.
 • А. Надоместок за обработка на 15% ќе бидат одземени од сите депозити направени од PayviaPhone.
 • PaySafeCard

 • Инстант £ / € / $ / CAD$
 • PaySafeCard GoldManCasino.com
 • Paysafecard е прва припејд картичка во Европа за купување преку Интернет. Работи како припејд повикувачка картичка преку Интернет и може да се купи на еден од 10.000 продажни места во Европа што ја носат картичката, вклучувајќи бензински пумпи, банки и многу други продажни места. Една од најголемите предности на paysafecard е тоа што сте во можност да користите готовина за да ги финансирате вашите игри преку Интернет и вашите лични и финансиски информации не треба да се споделуваат со која било трета страна. Најавете се на www.paysafecard.com за повеќе информации.
 • Ограничување на депозит: Минимално: £ / € / $ / CAD$ 10, максимум: £ / € / $ / CAD$ 700
 • Исплатете ги вашите добивки брзо и едноставно со paysafecard.
 • Со доверба

 • Инстант £ / € / $
 • Доверливо GoldManCasino.com
 • Trustly е технолошка компанија која развива и продава решенија за плаќање преку Интернет. Доверливо овозможува електронско плаќање преку банкарство преку Интернет и работи за да ги направите плаќањата преку Интернет што е можно поудобно, едноставно и безбедно. Доверливо ви овозможува да плаќате во доверливото он-лајн банкарско опкружување на вашата банка. Дознајте повеќе информации на https://trustly.com/en/
 • Ограничување на депозит: минимум £ / € / $ 20, максимум: £ / € / $ 700
 • Исплатете ги вашите добивки брзо и едноставно со Trustly.
 • Многу подобро

 • Инстант £ / € / $ / CAD $
 • MuchBetterGoldManCasino.com
 • MuchBetter е иновативно решение за плаќање базирано на апликации, достапно и за IOS и за Android.
 • За депонирање треба да регистрирате сметка со MuchBetter и да имате достапен мобилен телефон.
 • Депозитот е едноставен, лесен и пред сè обезбеден.
 • Како да финансирате: Во благајната изберете MuchBetter, додадете ја износот и кликнете Депозит. Willе се отвори 2-ри прозорец каде ќе го внесете вашиот телефонски број, а потоа повторно кликнете на Депозит.
 • После тоа, ќе добиете известување за притисок од MuchBetter, кликнете на него и завршете го депозитот со одобрување на апликацијата MuchBetter.
 • Минимален депозит: £ / € / $ / CAD $ 20
 • Дознајте повеќе информации на www.muchbetter.com/
 • EcoPayz

 • Инстант £ / € / $ / CAD$ /
 • EcoPayz GoldManCasino.com
 • Со ecoAccount корисниците можат да примаат, испраќаат и трошат пари ширум светот, на една онлајн сметка.
 • Безбедноста и интегритетот на личните информации на корисникот се врвен приоритет.
 • Како да финансирате: Отворете бесплатна онлајн сметка со Ecopayz и користете го ID на вашата сметка за да депонирате.
 • Минимален депозит: £ / € / $ / CAD$ / ₹ 20
 • Понатамошна информација: www.ecopayz.com
 • Интерак комбиниран

 • Инстант CAD $
 • Interac GoldManCasino.com
 • Interac Combined е брз и безбеден начин за испраќање пари од безбедноста на вашата банкарска услуга преку Интернет.
 • Достапно само за канадски клиенти, Interac Combined ги комбинира „Interac Online“ и „Interac e-Transfer“.
 • Минимален депозит: CAD $ 20.
 • Понатамошна информација: www.interac.ca
 • BitBay Pay

 • Инстант крипто
 • BitBay плати GoldManCasino.com
 • BitBay Pay е процесор за плаќање дизајниран да им помогне на корисниците на Crypto да вршат плаќања преку Интернет со размена на Crypto за заеднички валути на Fiat.
 • Како да финансирате: Изберете ја сумата и кликнете Депозит на следната страница изберете ја валутата што сакате да ја користите. Ако имате мобилен паричник, само скенирајте го безбедниот код за брзо плаќање. Во спротивно, само копирајте ја износот и адресата за плаќање во вашиот паричник и продолжете.
 • BitBay Pay не е достапна за играчи од Велика Британија.
 • Минимален депозит: $ 20.
 • За дополнителни информации кликнете овде.
 • NETeller

 • Инстант £ / € / $ / CAD$
 • Neteller GoldManCasino.com
 • NETeller е брз и исклучително безбеден сервис за трансакции преку Интернет, кој ви овозможува веднаш да депонирате пари на вашата сметка на GoldManCasino.com.
 • Не е достапно за клиенти од Велика Британија.
 • Веб-страница: https://www.neteller.com достапно на повеќе јазици, поддршка 24/7
 • Како да финансирате: Можете да ја финансирате вашата сметка на NETeller користејќи кредитна картичка (плаќањата со картички се обработуваат во реално време), проверка преку Интернет (EFT), InstaCASH и банкарска жица.
 • Ограничување на депозит: минимум £ / € / $ / CAD$ 20, максимум / € / $ / CAD$ 5000 (може да се применат дополнителни ограничувања од NETeller)
 • Скрил

 • Инстант € / $
 • Skrill GoldManCasino.com
 • Skrill е новото име за Moneybookers, удобен глобален сервис за плаќање за пренос на пари преку Интернет
 • Локализирана услуга со 12 поддржани јазици и домашни опции за плаќање во над 30 земји
 • Не е достапно за клиенти од Велика Британија.
 • Дополнителни услуги како што се испраќање СМС и факсови.
 • Контакт и поддршка: Поддршка за е-пошта е достапна во центарот за поддршка на www.skrill.com
 • Како да финансирате: Регистрирајте ги сите ваши кредитни / дебитни картички и банкарски детали со Skrill и искористете ги за плаќање на преку 20.000 онлајн продавници. Ова значи дека не треба да ги давате секој пат кога сакате да купувате стоки и услуги преку Интернет.
 • UPI

 • Инстант
 • Банкарство преку Интернет GoldManCasino.com
 • UPI е еден од најсигурните начини на плаќање што обично се користи во Индија, овозможувајќи им на клиентите банкарски трансфери преку една од многуте банки што соработуваат во Индија.
 • Како да финансирате: Изберете ја износот и кликнете депозит. Внесете го вашиот единствен идентификатор на UPI (VPA) и следете ги упатствата.
 • UPI е достапна само за клиенти од Индија.
 • Минимален депозит 2000 фунти
 • NetBanking

 • Инстант
 • Банкарство преку Интернет GoldManCasino.com
 • НетБанкинг е еден од најсигурните начини на плаќање што обично се користи во Индија, овозможувајќи им на клиентите банкарски трансфери преку една од многуте банки што соработуваат во Индија.
 • Како да финансирате: Изберете ја износот и кликнете депозит. Изберете ја вашата банка од паѓачката листа, најавете се на вашата банкарска сметка и следете ги упатствата.
 • NetBanking е достапна само за клиенти од Индија.
 • Минимален депозит 2000 фунти
 • БЕЗБЕДНОСТ

 • Инстант €
 • sofortGoldManCasino.com
 • SOFORT е водечки метод за плаќање на пазарот што се користи во Австрија и им овозможува на корисниците да плаќаат преку Интернет преку сопствената банка.
 • SOFORT нуди безбеден и удобен начин на плаќање преку Интернет. Можете да платите во рамките на безбедна средина за банкарство преку Интернет во вашата сопствена банка. Плаќајте едноставно со иновативен систем, на начин на кој обично плаќате сметки со банкарство преку Интернет. Дознајте повеќе информации на https://www.sofort.com/.
 • Ограничување на депозит: Минимално 20 €, Максимум: 5000 €
 • IИРОПЕЈ

 • Инстант €
 • GiropayGoldManCasino.com
 • GIROPAY е лесен за употреба метод на плаќање преку Интернет што се користи во Германија и им овозможува на корисниците можност да плаќаат преку Интернет преку сопствената банка.
 • GIROPAY им нуди на корисниците безбеден и безбеден начин на плаќање преку Интернет. Можете постојано да плаќате преку мрежно банкарство во вашата сопствена банка. Плаќајте брзо и едноставно https://www.giropay.de/.
 • Ограничување на депозит: Минимално 20 €, Максимум: 5000 €
 • Веб Пари

 • Инстант € / $
 • WebMoneyGoldManCasino.com
 • WebMoney Transfer е глобален систем за порамнување и опкружување за деловни активности на Интернет.
 • Системот им овозможува на корисниците на Интернет да вршат безбедни трансакции во реално време користејќи единици WebMoney (единици WM). Ниту една банкарска сметка или кредитна картичка не се потребни за отворање или управување со сметка на WebMoney.
 • Како да финансирате: Вие едноставно ја избирате опцијата WebMoney на страната на благајната и го следите процесот на депозит.
 • Ограничување на депозит: Минимален € / $20, максимум: € / $5000
 • Исплатете ги вашите добивки брзо и едноставно со WebMoney.
 • Дознајте повеќе информации на https://www.wmtransfer.com/
 • За општа помош или технички прашања, контактирајте не на следниве телефонски броеви: +7 (495) 727-43-33 Москва / +7 (812) 309-02-91 Санкт-Петербург.
 • Брз банкарски трансфер

 • Инстант £ / € / $
 • Брз банка TransferGoldManCasino.com
 • Брз банкарски трансфер е редовен банкарски трансфер кој им овозможува на корисниците да извршат плаќање во локална банка директно преку нивната банкарска сметка.
 • Како да финансирате: Вие едноставно ја избирате опцијата Fast BankTransfer на страната на благајната и го следите процесот на депозит.
 • Ограничување на депозит: Минимален € / $20, максимум: € / $5000
 • Ојтлер

 • Инстант £ / € / $
 • EutellerGoldManCasino.com
 • Euteller е основана за да им овозможи на финските клиенти да вршат инстант банкарски плаќања користејќи ги нивните банкарски сметки преку Интернет.
 • Како да финансирате: Вие едноставно ја избирате опцијата Euteller на страната на благајната и го следите посочениот процес на депозит.
 • Ограничување на депозит: Минимален £ / € / $20, максимум: £ / € / $5000
 • Исплатете ги вашите добивки брзо и едноставно со Euteller.
 • Дознајте повеќе информации на https://www.euteller.com
 • Јавете се за повеќе информации: +358 (0) 400 564008
 • Е-пошта: support@euteller.com

Откако ќе ги додадете бараните средства на вашата сметка, тогаш ќе ви биде испратена е-пошта за потврда со додадени сите детали за трансакцијата.

Ако имате какви било проблеми со депонирање средства, не грижете се, можете да контактирате со еден од нашите високо обучени претставници на услуги на клиенти 24/7 преку е-пошта или преку Интернет разговор - Контактирајте не.

Кој е Олора Менаџмент ограничен?

Експерт за безбедна обработка на интернет трансакции, Олора Менаџмент Лимитед, обезбедува услуги на трансакција на GoldManCasino.com.

Кога членовите на GoldManCasino.com депонираат на нивните сметки за игри, Олора Менаџмент Лимитид е еден од процесорите. Компанијата ќе ја наплати вашата кредитна / дебитна картичка и трансакцијата ќе биде објавена на вашата изјава под едно од следниве имиња:

ProgressPlay Limited
Менаџмент на олора
Олора Менаџмент Ограничена
Олора ограничен CASHOO.EU

Имињата погоре понекогаш може да се појават заедно со името на еден град. Причината за ова е што Олора Менаџмент Лимитед има голем број портали на банкарскиот систем низ целиот свет.

Се препорачува сопственикот на картичката да задржи копија од евиденцијата на трансакциите, политиките и правилата на трговците.