Најчесто поставувани прашања (Најчесто поставувани прашања)

За да ви помогнеме вашето искуство со игри да биде попријатно, составивме список со најчесто поставувани прашања во врска со нашите игри на интернет казино. Оваа страница постојано се ажурира со најчесто поставувани прашања за најновите игри со казино, но ако не можете да го најдете одговорот на она што го барате, не двоумете се да Контактирајте не.

Најчесто поставуваните прашања се поделени во деловите подолу за полесно читање.

Најчесто поставувани прашања за казино:

Регистрација | Верификација | Сметки | Депозити | Повлекувања | Ограничувања | Технички | Општи прашања

Најчесто поставувани прашања за казино-играта:

Онлајн слотови | Онлајн Блек ackек | Рулет преку Интернет

Регистрација во казино:

Како да се придружам?

Со цел да се придружите на нашето казино, мора да се регистрирате за да играте на GoldManCasino.com.


Кои се минималните и максималните влогови?

Влоговите варираат во зависност од играта што ја играте. За да дознаете за влоговите за одредена игра, можете да пристапите на екранот „Помош“ од која било игра и да дознаете информации за влоговите, исплатите, винските линии и правилата на играта.


Дали имам право да играм?

На датумот на учество, мора да сте над возраста на законска согласност утврдена со законот што се применува на територијата на која се наоѓате, и во секој случај мора да имате над 18 години. Играчите исто така мора да имаат валиден начин на плаќање на свое име.

Back to Top ↑

Верификација на казино

Зошто треба да ме проверат?

Закон за Велика Британија и Меѓународно коцкање налага сите корисници да бидат проверени пред да можат да подигнат средства од сметка за коцкање. Ова првенствено е за да се заштити од перење пари, но исто така обезбедува ниво на заштита на играчот од луѓе кои нелегално пристапуваат до нивните сметки.


Кои форми на лична карта ви се потребни за да ме потврдите?

GoldManCasino.com можеби ќе треба да види копии од вашата Дебитна или Кредитна картичка (со испразнети средни 8 броеви нанапред и CV2 код на задната страна), копии од сметки за комунални услуги како доказ за адреса и фотографска лична карта како пасош или возачка дозвола што го покажува лицето, потписот и целото име на корисникот.


Како да ви испратам копии од мојата лична карта?

Е-пошта со целосно објаснување се испраќа до корисникот со упатства што да испрати и каде да ја испрати.


Колку трае верификацијата?

Потврдата трае до 3 работни дена од моментот кога ќе ги добиеме вашите документи.

Back to Top ↑

Казино сметки

Како да се најавам на мојата сметка во казино?

За да се најавите на вашата сметка на GoldManCasino.com, ве молиме користете ја врската од левата страна со ознака „Пријави се“. Ова ќе отвори нов прозорец со екранот за најавување.


Како да се најавам ако заборавам со која адреса за е-пошта се регистрирав?

Ако ја заборавите вашата регистрирана адреса за е-пошта или повеќе немате пристап до неа, тогаш ќе треба да контактирате со нашата Поддршка за клиенти тим да го ресетира.


Како да побарам нова лозинка?

Од екранот за најавување, внесете ја вашата адреса за е-пошта и потоа кликнете на врската со наслов "Заборавена лозинка". Ова ќе испрати врска за ресетирање на вашата лозинка до регистрираната адреса за е-пошта на вашата сметка.


Како да ги ажурирам личните податоци?

Откако ќе се најавите во казиното, можете да ја користите врската „Моја сметка“ за да ажурирате некој од вашите лични податоци. Ако ја смените адресата или регистрираното име на сметката, тогаш можеби ќе треба да дадете дополнителна потврда.

Back to Top ↑

Повлекување казино

Колку време е потребно за да се повлечат средства од мојата сметка во Казино?

Барањето за повлекување се обработува во рок од 3 работни дена и откако ќе се обработи, ќе добиете потврда по е-пошта. Секоја банка има различни временски рамки за обработка на плаќањата, но генерално средствата треба да бидат на вашата сметка во рок од 7 работни дена.


Кои се минималните граници за повлекување?

Withdrawals by Wire Transfer have a minimum limit of £/$/€50, all other withdrawal methods have a minimum limit of £/$/€2.5. For more information on making withdrawals from your account, please see our Откажување страница.

Back to Top ↑

Депозити во казино

Како да вложам средства на мојата сметка во казино?

За информации за тоа како да депонирате средства на вашата сметка на онлајн казино, посетете ја Депозити во казино дел.


Кои начини на плаќање прифаќате?

We accept Visa, Mastercard, Neteller and Skrill as payment methods.


Дали наплатувате за користење на страницата?

За користење на оваа страница не се наплатува. Повеќето игри нудат избор на Бесплатна игра или игра во живо каде што можете да играте за вистински пари. Ако сакате само да играте бесплатно, тогаш ние не бараме ниту кредитна картичка.


Може ли да ги играм игрите на кредит?

Ние не нудиме кредитни сметки на ниту еден играч бидејќи нашата лиценца не го дозволува ова.

Back to Top ↑

Казино граници

Како да ограничам колку можам да депонирам секој ден?

Можете да поставите дневен лимит на депозит контактирајќи ја нашата тим за поддршка на клиенти, Тие ќе бидат среќни да постават ограничување за вас.


Може ли да го сменам лимитот на депозит откако е поставен?

  1. If you would like to lower your limit you will need to visit the Cashier and under the “Deposit” tab click on the “Set Deposit Limit” link, enter daily, weekly and monthly limit and press “Submit” to confirm.
  2. Ако сакате да го зголемите вашиот лимит за депозит, едноставно контактирајте ја Поддршката на клиентите и побарајте нова повисока граница. Можете да го направите ова само еднаш во рок од 24 часа.

Може ли да се исклучам ако ми треба пауза од коцкање?

Корисниците можат само да се исклучат со контактирање на нашиот тим за поддршка на клиенти. Повеќе информации за самооправдување може да најдете во нашата Одговорен игри дел.

Back to Top ↑

Технички

Кој компјутер за спецификација ми треба за да ги играм вашите игри во казино?

GoldManCasino.com работи со оперативните системи „Мајкрософт Виндоус“, верзија 2000 и понова, и Флеш верзија 9 или погоре. Софтверот за казиното не поддржува Windows 9X, 3.XX или веб-телевизија. За оптимални резултати, поставете го вашиот монитор на 1024 X 768 пиксели и висока боја (16 бита) или повеќе.


Може ли да ги играм игрите на мојот мобилен телефон?

Да, казиното GoldManCasino.com е достапно на вашиот мобилен телефон. Сега можете да играте на iPhone и паметни телефони со Android.


Дали чувате колачиња на мојот компјутер?

За информации во врска со нашите политики за користење колачиња и други информации за приватност, посетете ја нашата страница за приватност.


Дали треба да преземам некој софтвер?

Не е потребно преземање - можете да ја играте нашата казино игра на Интернет, безбедно и безбедно.


Не можам да пристапувам до вашите игри во казино - што треба да направам?

Ако имате потешкотии во пристапот до нашите игри во казино, може да стоите зад заштитен allид или вашиот компјутер да не ги исполнува Минималните спецификации за да ги играте нашите игри. Обидете се да исклучите кој било софтвер за заштитен ид и осигурете се дека можете да пристапите на други страници на Интернет за да бидете сигурни дека врската работи. Ако сеуште имате потешкотии со нашите Тим за техничка поддршка можеби ќе можат да помогнат.

Back to Top ↑

Општи прашања

Како да ја затворам мојата сметка?

Ако сакате да ја затворите сметката за игри на онлајн казино, тогаш контактирајте го нашиот Тим за поддршка на клиенти и тие ќе ви помогнат.


Дали моите лични податоци се безбедни на вашата страница?

GoldManCasino.com ги користи најновите технологии за криптирање и заштита, за да се осигури дека вашите финансиски информации се целосно безбедни. Повеќе информации за безбедноста и приватноста на страницата може да најдете во нашата Приватност дел.


Од каде знам дека игрите се фер?

Нашите игри се регулирани со Орган за игри на среќа на МалтаБрој на лиценца на MGA / B2C / 231/2012 издадено од органот за игри на среќа на Малта на 16 април 2013 година and is licensed and regulated in Great Britain by the Gambling Commission under account number 39335. Gambling can be addictive.


Како да контактирам со клиентската поддршка?

Нашиот тим за поддршка на клиенти може да биде контактиран од Инстант разговор или е-пошта преку нашата интернет Страница за контакт.

Back to Top ↑

Онлајн слотови

Колку можам да освојам играјќи онлајн слотови?

Jackpots vary between the online casino games but the progressive slots games offer the largest potential wins with many games offering progressive jackpots in excess of £1m. The real attraction of the progressive jackpot games is that the Jackpots can be won by playing any stake so everyone has a chance of being a Huge Jackpot Winnner.


Дали имате игри со бесплатни слотови?

Голем број на наши онлајн игри во казино нудат шанса играчите да ги играат игрите во режимот „Слободна игра“ што ви овозможува да добиете чувство за тоа како игра играта пред да ја пробате среќата и да играте за вистински пари.

Бесплатни игри со слотови

се одличен начин да се запознаете со игрите и да ги разберете начините на кои работат обложувалниците и бонусните рунди без да ризикувате денар од вашите сопствени пари.


Може ли да ги задржам моите добивки на онлајн казино?

Сите добивки на вашата сметка на онлајн казино се ваши за чување и може да се повлечат во која било точка.


Дали има забавни казино игри?

Повеќето игри во казино се забавни за играње и можат да обезбедат многу часови забава. Сепак, веројатно најзабавните игри во казино може да се најдат во делот за секојдневни игри со одлични игри како што се Crown and Anchor, Beerfest и Cashapillar, а не само неколку.

Back to Top ↑

Онлајн Блек ackек

Дали можам да заработам пари играјќи онлајн блек џек?

Како и со повеќето игри на среќа, можно е да заработите пари играјќи онлајн блек џек. Иако постојат многу стратегии за играње блек џек, важат некои основни правила: Не претегнувајте се и држете се до ограничувањето за обложување што ви овозможува да останете во играта дури и ако имате неколку последователни загуби.


Дали броењето картички во блек џек е незаконско?

Броењето картички во Интернет Блек ackек не е можно бидејќи палубата се менува после секоја рака за разлика од традиционалните игри со блек џек базирани на казино.

Back to Top ↑

Рулет преку Интернет

Како играте рулет преку Интернет?

Играњето онлајн рулет е многу слично како играњето вистински рулет во вашето локално казино. Правилата за рулет се разликуваат од игра до игра, така што најлесниот начин да дознаете да играте рулет е да ја користите пригодната икона „Помош“ во секоја игра со рулет за да прочитате за разните видови дозволени облози и како да ги ставите вашите облози. Сите наши игри со рулет нудат опција Бесплатна игра што ви овозможува да се фатите како да играте рулет пред да започнете да играте рулет за вистински пари.


Која е најдобрата стратегија за рулет?

Бидејќи рулетот е игра на среќа што не се памети, без оглед на тоа каква стратегија за рулет користите математичката веројатност за победа не може да се промени. Победите формираат рулетски системи и стратегии секогаш ќе бидат регулирани од работ на куќата и поради случајната природа на играта, користејќи стратегија за рулет, ќе ги дадат истите шанси за победа како и невработеноста на таа стратегија.


Може ли само да играм рулет за забава?

Сите наши игри со рулет имаат опција „Бесплатно играње“ што ви овозможува да ги играте игрите целосно бесплатно без да ризикувате денар од вашите сопствени пари. Откако ќе бидете во брзина со начинот на играње на играта, можете да изберете да ја играте за вистински пари во секое време.

Back to Top ↑
Најчесто поставувани прашања за казино:

Регистрација | Верификација | Сметки | Депозити | Повлекувања | Ограничувања | Технички | Општи прашања

Најчесто поставувани прашања за казино-играта:

Онлајн слотови | Онлајн Блек ackек | Рулет преку Интернет